MASZ PYTANIE?  POTRZEBUJESZ POMOCY PRZY WYBORZE TKANINY?

ZAPEWNIAMY TELEFONICZNĄ POMOC NASZYCH SPECJALISTÓW

 infolinia +48 505 296 722 

Jak to czyścić, czyli co służy, a co szkodzi plisom okiennym?

Jak to czyścić, czyli co służy, a co szkodzi plisom okiennym?

Rolety plisowane bardzo ułatwiają życie ich posiadaczom, bo w przeciwieństwie do zasłon i firan, można je czyścić łatwo, szybko i przyjemnie. Jednak by cieszyć się nimi przez długie lata, musisz wiedzieć, jak o nie dbać.

 

Kupując w naszym sklepie rolety plisowane, masz pewność, że ich tkaniny są z poliestru i są impregnowane. Posiadają certyfikat Oeko-Tex STANDARD 100 – czyli gwarancję jakości (produkcja plis jest kontrolowana na każdym etapie).

 

 

Codzienna pielęgnacja – delikatne zabrudzenia plis okiennych

 

Tu sprawa jest niezwykle prosta. Do codziennego czyszczenia możesz użyć odkurzacza z końcówką szczotkową lub ścierkę do czyszczenia mebli – zbierzesz w ten sposób osiadający na nich kurz, który pozostaje na powierzchni tkaniny. Regularne czyszczenie plis wpłynie na zachowanie ich wyglądu, jak w dniu zakupu dzięki nienagannemu i świeżemu kolorowi.

 

 

 Mocne zabrudzenia na żaluzjach plisowanych? I na to mamy rozwiązanie!

 

Wszystkie tkaniny można prać w temperaturze max 30 stopni C. Prane w wyższej temperaturze, plisy mogą się odkształcić i zdeformować. Pierz tylko ręcznie. Kiedy pojawi się jakieś zabrudzenie – nie panikuj! Tylko spokój może Cię uratować. Kiedy przyjdzie Ci do głowy pralnia chemiczna lub proszki do prania – od razu uciekaj! Delikatne detergenty w płynie takie jak płyn do mycia naczyń spokojnie poradzą sobie z zabrudzeniami. Krok po kroku powiemy ci co zrobić, aby wyczyścić plisę, ale jej nie zniszczyć.

 

 

Krok 1. Namocz plisę przez ok. 15 min.

Plisę możesz wyprać w misce lub wannie – tam, gdzie jest Ci najwygodniej. Wlej wodę i odrobinę detergentu w płynie (może to być mydło lub płyn do mycia naczyń). Nie używaj wybielaczy i silnych detergentów!

 

Krok 2. Wypierz.

Ważne jest, aby nie „zagniatać plisy”. Czyść według zagięć na tkaninie, po to, aby się nie zdeformowała. Nie używaj żadnych szczotek i nie szoruj jej, bo zniszczysz tkaninę. Sięgnij po bawełnianą szmatkę i delikatnie wyczyść nią miejsca bardziej zabrudzone.

 

Krok 3. Wypłucz.

Po praniu wypłucz tkaninę letnią wodą, by oczyścić ją z detergentu. Aby pozbyć się nadmiaru wody, połącz profile aluminiowe i złóż plisę.

 

Krok 4. Wysusz.

Gdy złożysz już plisę okienną, załóż ją na okno. Jest to najlepszy sposób na zapobieganie odkształceniu się materiału. Nie rozkładaj jej. Czas suszenia to ok. 12 godzin (tkaniny cienkie) lub ok. 24 godziny (tkaniny grubsze). Co jakiś czas podnieś plisę i zamknij ją, aby przewietrzyć materiał. Po wysuszeniu, nie prasuj go żelazkiem.

 

Krok 5. Wyczyść pozostałe elementy.

Profile aluminiowe można czyścić na mokro, najlepiej bawełnianą szmatką, aby ich nie porysować. Elementy PCV (zatyczki i uchwyty) tak samo jak profile.

 

No i gotowe! Od teraz możesz cieszyć się czystymi plisami okiennymi!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl