MASZ PYTANIE?  POTRZEBUJESZ POMOCY PRZY WYBORZE TKANINY?

ZAPEWNIAMY TELEFONICZNĄ POMOC NASZYCH SPECJALISTÓW

 infolinia +48 505 296 722 

Kilka słów o tkaninach transparentnych

Kilka słów o tkaninach transparentnych

Żyjemy w klimacie umiarkowanym, w którym lata są ostatnimi czasy wyjątkowo słoneczne i upalne, za to zimy wciąż bywają ciemne i chłodne. Wybierając osłony do pomieszczenia, zazwyczaj myślimy o ochronie przed zbyt dużą ilością światła słonecznego, ale nie zawsze chcielibyśmy zredukować ją do minimum! Na szczęście jest na to rozwiązanie - plisy okienne z transparentnymi tkaninami.

Jak osłonić okno i nie rezygnować ze światła dziennego?

Odpowiedź jest prosta: wystarczy zakupić plisy ze specjalnymi, transparentnymi tkaninami. Jeśli szukasz namiarów na konkretne kolekcje, my polecamy plisy okienne z kolekcji FEMI, ARAGONIT, BRIX, FLAX czy NOBLIGE DB. Plisy różnią się między sobą kilkoma parametrami (sprawdź niżej, jak interpretować poszczególne wartości), występują w różnych wariantach kolorystycznych i konstrukcyjnych. Znajdą one zastosowanie w wielu różnych pomieszczeniach: zarówno w salonie i sypialni, jak i kuchni, jadalni, biurze i pokoju gościnnym.

Jakie parametry wziąć pod uwagę, wybierając transparentne osłony okienne?

Warto wiedzieć, czym się kierować, aby nie kupować produktu w ciemno! Zwłaszcza, kiedy zależy nam na zwiększonym dostępie do światła słonecznego ;-)

Tkaniny transparentne do plis zazwyczaj charakteryzują te trzy parametry wyrażane w procentach:

* Absorpcja – czyli ilość wchłanianego światła przez tkaninę. Im wyższa wartość, tym więcej ciepła tkanina oddaje do pomieszczenia;

* Refleksja – ilość światła odbijanego przez osłonę na zewnątrz pomieszczenia;

* Transmisja – stopień przenikania światła przez materiał. Im mniejsza wartość transmisji, tym mniej światła przenika do pomieszczenia przez okno.

W sklepie internetowym Plisa Koncept zawsze udostępniamy te dane, aby klient mógł sam dokonać analizy i dokonać optymalnego dla siebie zakupu. Jeśli jednak nadal nie jesteś pewny, która z transparentnych osłon najlepiej sprawdzi się do Twojego mieszkania lub biura – skontaktuj się z nami, a chętnie przedstawimy Ci wszystkie dostępne możliwości!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl